• پزشکان
  • دندان پزشکان
  • مراکز درمانی

اسکن لیزری امکان محاسبه کالری غذاها را می‌دهد

نویسنده: دکتریابی
تاریخ انتشار: 10 بهمن 1394
دسته بندی: دسته پیش فرض
برچسب ها:

اسکن لیزری امکان محاسبه کالری غذاها را می‌دهد

 

یک وسیله جدید به نام نوتریری‌تری‌دی (NutriRay3D) که از اسکن لیزری استفاده می‌کند، ممکن است به کاربران کمک کند که ساده تر میزان کالری وعده‌های غذایی‌شان را تخمین می‌زنند.


به گزارش گیزنک سخت‌افزار برنامه نوتریری‌تری‌دی پس از تکمیل‌شدن، از یک ماژول اسکن‌کننده لیزری کوچک تشکیل خواهد شد که به‌سادگی می‌تواند به تلفن‌های موجود متصل شود

کاربران با استفاده از این ماژول می‌توانند یک شبکه نورانی را بر مواد غذایی بیفکنند و بعد با استفاده از دوربین تلفن و با توجه به نقطه‌هایی که به همراه یکدیگر سطح هرکدام از این عناصر را تشکیل می‌دهند، برنامه را قادر می‌سازد تا شکل و اندازه هر ماده را مشخص و بر این اساس کالری آن را تعیین کند.

این برنامه همچنین قادر به شناسایی بسیاری از مواد غذایی با توجه به ظاهر آن‌هاست. در سایر مواردی که قادر به شناسایی ماده غذایی نیست، این کاربران هستند که با استفاده از میکروفون تلفن، می‌توانند نوع ماده را بگویند و زمانی که اپلیکیشن توانست ماده و حجم آن را شناسایی کند، قادر است با توجه به پایگاه داده‌هایی که شامل 9 هزار ماده غذایی می‌شود، کالری آن‌ها را محاسبه کند.

در حال حاضر گروهی از دانشمندان و دانشجویان دانشگاه واشنگتن این پروژه را راه‌اندازی کرده‌اند و امیدوارند بتوانند سرمایه لازم برای تجاری‌سازی این فن‌آوری را جذب کنند. اگر این ماژول بتواند به تولید برسد، هزینه‌ای برابر با 240 دلار آمریکا خواهد داشت.

منبع:سپیدآنلاین.

 


دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.