• پزشکان
  • دندان پزشکان
  • مراکز درمانی

بچه‌های دوساله هم می‌توانند از صفحه‌های لمسی استفاده کنند

نویسنده: دکتریابی
تاریخ انتشار: 27 دی 1394
دسته بندی: دسته پیش فرض
برچسب ها:

بچه‌های دوساله هم می‌توانند از صفحه‌های لمسی استفاده کنند

یک بررسی جدید کوچک نشان می‌دهد که بچه‌های نوپا واقعاً می‌توانند از از صفحه‌های لمسی استفاده کنند.

به گزارش دکتریابی به نقل از لایوساینس در این بررسی 91 درصد از والدینی که دارای وسایل با صفحات لمسی ماننند تلفن‌های هوشمند یا تبلت‌ها گزارش کردند که بچه‌های نوپایشان می‌توانند دستشان را به درستی روی این صفحه‌ها بلغزانند.

به‌علاوه 50 درصد از این والدین گفتند که کودکانشان می‌توانند قفل این صفحات را باز کنند و 64 درصدشان گزارش کردند که کودکانشان به‌طور فعال به دنبال اپلیکیشن‌هایی که روی این صفحات لمسی می‌بینند، می‌گردند.

بر اساس این بررسی که در ژورنال در Archives of Disease in Childhood منتشرشده است، سن میانه نوپایانی در این بررسی که می‌توانستند این مهارت‌ها را انجام دهند، 24 ماه بود.

این پژوهشگران نوشتند: «کودکانی حتی در سنین پایین در حد 12 ماه می‌توانستند از وسایل با صفحه لمسی استفاده کنند، و تا 24 ماهگی مجموعه‌ای از مهارت‌ها را به دست آورده بودند که به آنان امکان می‌دهد با طور هدفمند با صفحه لمسی تعامل کنند.»

در این بررسی پژوهشگران از والدین 82 کودک یک تا سه ساله در یک بیمارستان دانشگاهی نظرخواهی کردند. به این والدین پرسشنامه‌ای داده شده بود که چگونگی استفاده کودکانشان از صفحه لمسی و فراوانی استفاده این کودکان از این صفحات را بررسی می‌کرد.

87 درصد از این والدین گفتند که کودکانشان برای مدت میانه 15 دقیقه در روز با وسایل دارای صفحه لمسی بازی می‌کنند و 72 درصد از این والدین گزارش کردند که این کودکان در سن میانه 25 ماه می‌توانند اپلیکیشن‌های صفحه لمسی را شناسایی و از آن‌ها استفاده کنند.

یک‌سوم والدین گفتند که کودکانشان در سن میانه 29 ماه می‌توانند دستشان را روی صفحه بلغزانند، قفل صفحه را باز کنند، به دنبال اپلیکیشن‌ها بگردند و آن‌ها را شناسایی و از آن‌ها استفاده کنند. به گفته این پژوهشگران تاثیرات استفاده از وسایل دارای صفحه لمسی در سنین پایین هنوز نامعلوم است

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.