• پزشکان
  • دندان پزشکان
  • مراکز درمانی

خوردن بادام زمینی ممکن است به پیشگیری از چاقی کمک کند

نویسنده: دکتریابی
تاریخ انتشار: 19 اسفند 1394
دسته بندی: دسته پیش فرض
برچسب ها:
 
پژوهشگران در کالج پزشکی بیلور در دانشگاه هوستون و دانشگاه زنان تکزاس می‌گویند خوردن بادام زمینی به عنوان میان‌وعده می‌تواند به کاهش چاقی در کودکان کمک کند.

نتایج این بررسی 12 هفته‌ای بر روی کودکان لاتین‌تبار در مدرسه راهنمایی که به طور مکرر به عنوان میان‌وعده بادام زمینی یا کره بادام زمینی می‌خورند، نشان‌دهنده کاهش عمده در شاخص توده بدنی (BMI) بود.

همه 257 کودک در این پژوهش بخشی از برنامه‌ای برای ترغیب فعالیت جسمی و تغذیه بودند. نیمی از شرکت‌کنندگان سه تا چهار بار در هفته میان‌وعده‌ می‌خوردند و نیمی دیگر کمتر از یک بار در هفته میان‌وعده مصرف می‌کردند.

پس از 12 هفته اجرای این برنامه تغذیه‌ای، از دانش‌آموزان خواسته شد تا عادات مصرف میان‌وعده‌شان را برای 12 هفته بیشتر ادامه دهند. پس از شش ماه این پژوهشگران دریافتند که دانش‌آموزانی که با طور مکررتری میان‌وعده بادام زمینی خورده بودند، در مقایسه با آنانی که به طور مرتب این میان‌وعده را نخورده بودند، کاهش در میزان کلی شاخص توده بدنی را تجربه کرده‌اند.

این پژوهشگران به این نتیجه می‌رسند که برنامه‌های تغذیه‌ای در مدرسه و پس از مدرسه می‌توانند میان‌وعده‌های ناسالم و پرکالری را با بادام زمینی جایگزین و به این ترتیب جایگزین سالمتری برای کودکان فراهم کنند. بادام زمینی در این تحقیق به این علت انتخاب شده بود که مغزهای خوراکی میان‌وعده‌هایی مملو از مواد مغذی هستند و اجساس پری و سیری را در فرد ایجاد می‌کنند.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.