• پزشکان
  • دندان پزشکان
  • مراکز درمانی

مردی با گروه خونی نادر ‌در آذربایجان غربی شناسایی شد

نویسنده: دکتریابی
تاریخ انتشار: 07 بهمن 1394
دسته بندی: دسته پیش فرض
برچسب ها:

مردی با گروه خونی نادر ‌در آذربایجان غربی شناسایی شد

 

  به گزارش دکتریابی به نقل از باشگاه خبرنگاران مدیر کل سازمان انتقال خون آذربایجان غربی از شناسایی مردی با گروه خونی نادر ARHD-17 خبر داد.
مجتبی قهرمان رضاییه مدیر کل سازمان انتقال خون آذربایجان غربی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان گفت: تصادف یک مرد در استان آذربایجان غربی به شناسایی یک گروه خونی نادر منجر شد نمونه خون این فرد به آزمایشگاه رفرانس ایمونو هماتولوژی سازمان انتقال خون فرستاده شد و پس از شناسایی گروه خونی نادر ARHD-17 برای این فرد پلاک شناسایی با گروه خونی نادر صادر شد تا در صورتی که در آینده دچار مشکل شود و نیاز به خون داشته باشد مشخص شود که این فرد جز گروه‌های خونی نادر است.

وی گفت: در کشور گروه‌های خونی نادر شامل بمبئی با جمعیت حدود 42 نفر و گروه خونی چلانو با جمعیت 10 نفر شناسایی شده‌اند که برای تمامی آنها پلاک‌های مخصوصی صادر می‌شود که همیشه به همراه خود باید داشته باشند.

قهرمان افزود: عموم مردم فقط با گروه خونی معروف آشنایی دارند در حالی که ما حدود RH360 خونی داریم که تعدادی از این گروه‌های خونی نادر در کشور ما هستند و تبادل خون این افراد فقط بین خودشان صورت می‌گیرد.


دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.